Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Mezuniyet Dışında Dikkat Edilecek Başka Husus Var Mıdır?

Bazı Havayolları, pilot adaylarını işe almadan DLR testi olarak adlandırılan veya buna benzer testlerden geçirmektedir.

Bu testlerden başarılı olmak için adayın görsel hafıza, duyu organları arasındaki koordinasyon, konsantrasyon, temel fizik kavramları, üç boyutlu düşünme, algılama hızı ve geçici bellek gibi kriterler ölçülmektedir.

** Lütfen bizimle iletişime geçiniz ..!

 

 

Posted in: Sıkça Sorulan Sorular

Banka Kredisi ve Taksitli Ödeme Seçenekleri

Türk Pilot Akademisi eğitim paketleri için öğrencilerine,  faizsiz taksitli ödeme planı sunmaktadır.

Ancak daha uzun vadeli yada Geri Ödemesiz yüksek faizli kredi almak istiyorsanız. Bankaların sunmuş olduğu ipotekli kredi imkanlarını araştırmanız gerekmektedir.

Posted in: Sıkça Sorulan Sorular

Pilot Adayları için Sağlık Şartları Nelerdir?

Türk Pilot Akademisi, yurtdışına göndereceği pilot adaylarının öncelikle sağlık şartlarının ICAO Annex-1 ve JAR FCL-3’deki Ticari Havayolu Pilotu şartlarına uygun olması istemektedir.

Yurtdışı öncesi isterseniz SHGM‘ ce yetkilendirilmiş anlaşmalı olduğumuz havacılık tıp merkezleri tarafından düzenlenmiş 1.sınıf geçerli sağlık kontrolünüzü  yapabilirsiniz.

PPL(A) için, yetkilendirilmiş hastanelerden 2. Sınıf “pilot olmaya elverişlidir” raporu almak da yeterlidir.

** Lütfen bizimle iletişime geçiniz ..!

 

 

Posted in: Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışında Ek Masraflarım Ne olacak ?

Pilotaj Eğitim Paketlerimiz; detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz..!

Posted in: Sıkça Sorulan Sorular

Niçin Yurtdışı Daha Ucuz ?

Çünkü; Yurtdışı ülkelerinde hava koşulları, inilecek meydan sayısı, ülke hava sahaları ve uçak yakıt fiyatları nedeni ile çok daha ucuza kısa sürede eğitim görerek hem maddi kazanç sağlayacak hem de kısa sürede istediğiniz  havayolunda pilot olmak için iş başvurusunda bulanabileceksiniz.

Neden Yurtdışı:

+ Eğitim Kalitesi
+ Zaman Tasarrufu
+ Uluslararası Lisans ve Ülke Avantajı
+ Uçuş Tecrübesi
+ Daha Ekonomik
+ Dil Avantajı
+ Uluslararası Deneyim
+ Birden çok havalimanına iniş-kalkış tecrübesi

 

Posted in: Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’de İş Başvurusu Yapabilir miyim?

Yurtdışı uluslararası Eğitim programlarımız ile Türkiye dahil dünyadaki tüm havayolu firmalarına pilot olmak için iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Pilotaj Eğitim Paketlerimiz ile uluslararası EASA – ATPL frozen Lisansına ve ayrıca Türk Lisansına da sahip olacaksınız.!

** Lütfen bizimle iletişime geçiniz ..!

 

Posted in: Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışında Ticari Pilot Lisansı Almak Kaç Ay Sürmektedir ?

Yurtdışı Eğitim programımız 18 ay gibi kısa bir sürede azminize ve becerinize bağlı olarak, sizi sıfır tecrübeden profesyonel pilotluğa taşıyacaktır.

** Lütfen bizimle iletişime geçiniz ..!

 

Posted in: Sıkça Sorulan Sorular

İş Garantisi Veriyor musunuz ?

Unutmayın ki; Gerçek bir uçuş okulu iş garantisi veremez , sadece verdikleri ve güvendikleri eğitimleriyle sadece mülakatı geçme garantisi verebilirler.

Türkiye’de uçuş okulları garanti verirken herhangi bir havayoluna başvuru yaparken uygulanan DLR testi (uzaysal algılama, görsel hafıza, temel fizik kavramları, konsantrasyon, üç boyutlu düşünme, pratik hesaplama, sayısal çözümleme, algılama hızı ve geçici bellek gibi yetenekler ölçülmeye çalışılıyor ) uygulamasından sizlere bahsediyor mu?

En iyi uçuş okulu: Pilot adayını en iyi yetiştiren ve gerekli standartlarda eğitim verip gönül rahatlığıyla dünyadaki tüm havayollarında çalışmasına imkan sağlayan ve almış olduğu ücretin hakkını fazlasıyla öğrencisine verendir.

** Lütfen bizimle iletişime geçiniz ..!

Posted in: Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışı’nda Alacağım Lisanslar Nelerdir?

Türk Pilot Akademisi, yurtdışı eğitimleri azminize,yeteneğinize ve becerinize bağlı olarak , sizi kısa bir sürede sıfır tecrübeden profesyonel pilotluğa taşımaktadır.

Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA), Avrupa Birliği’nin sivil havacılık güvenliği çerçevesinde oluşturduğu ve 2010 itibariyle JAA’nın (Joint Aviation Authorities – Müşterek Havacılık Otoriteleri) yerini alan girişimidir.

Ayrıca Yurtdışı’nda alacağınız lisans: Uluslararası Havayolu pilotluk lisansı EASA olacaktır.

 

 

Posted in: Sıkça Sorulan Sorular

Pilot Olmak İçin Yurtdışında Nerelere Başvurabilirim?

Türk Pilot Akademisi , Yurtdışı anlaşmalı uçuş okulları, deneyimli öğretmenleri,  ve çağdaş eğitim ekipmanları ile eğitim boyunca yurtdışında sizlere en kısa sürede, en ekonomik ve en kaliteli hizmeti vermek için çalışmaktadır.

Türk Pilot Akademisi, yurtdışına göndereceği pilot adaylarının öncelikle sağlık şartlarının ICAO Annex-1 ve JAR FCL-3’deki Ticari Havayolu Pilotu şartlarına uygun olması istemektedir. Eğitim sonrası alacağınız EASA -ATPL frozen pilotluk lisansı ile Avrupa ve Türkiye deki tüm hava yollarına başvurunuzu yapabilir siniz.

** Türk Pilot Akademisine danışmadan Yurtdışın da eğitim almayı düşünmeyiniz.!

Posted in: Sıkça Sorulan Sorular

Pilotluk İçin İngilizce Bilmek Ne Kadar Önemlidir?

Amerika’da pilot lisansınızı alabilmeniz için Üniversite  mezunu olmanız şart değildir. Minumum alt sınır ise 18  veya 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

Sadece pilotluk mesleğinde değil havacılık sektörünün bütün çalışanlarının İngilizceye hâkim olması çok büyük önem arz etmektedir. Eğitim ve sınavlar İngilizce yapılmakta olup mesleki tüm dokümanlarda İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Pilotluk mesleğine adım atmadan önce İngilizce eğitimi konusu muhakkak çok iyi düzeyde çözülmelidir. Konuşma, anlama düzeyinde iyi İngilizcesi olmayanların havayolları tarafından işe alınma imkânı yok gibidir.

Yurtdışına göndereceğimiz kursiyerin aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarından istenen minimum puanı belgelemesi (En az “Upper-Intermediate” düzeyinde İngilizce bilmek )

Unutmayın ki her pilot adayı yurtdışı öncesi, eğitimlerine başlamadan ingilizce deneme testini başarıyla geçmek durumunda.

 

 

Posted in: Sıkça Sorulan Sorular

Pilot Olmak İçin Ne Mezunu Olmam Gerekiyor?

Uçuş eğitimi almak için Avrupa ve Türk Sivil Havacılık Mevzuatına göre Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak yeterlidir.

Amerika,Avrupa ve birçok ülkede de pilot lisansınızı alabilmeniz için Lise veya Lisans mezunu olmanız yeterlidir.

Posted in: Sıkça Sorulan Sorular

Etiketler: